Nieświeży oddech może być prawdziwym problemem, który utrudnia kontakty towarzyskie i wprawia w zażenowanie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Oczywiście podstawą jest odpowiednie dbanie o stan uzębienia, a pomóc może w tym stomatolog w Szczecinie. Są jednak sposoby, które mogą pomóc w zniwelowaniu problemu.

Częste mycie zębów

Rada ta wydaje się być oczywista, ale nie można o niej zapominać. Osoby, które mają nieświeży oddech nie powinny poprzestawać na myciu zębów wyłącznie 2 razy dziennie. Warto również po każdym posiłku odświeżyć oddech.

Myjąc zęby należy pamiętać, by robić to minimum przez 3 minuty. Ważne jest również używanie nici dentystycznej, która pomaga usunąć wszystko to, co zgromadziło się między zębami.

Skuteczne sposoby na nieświeży oddech to również wykorzystanie płynów do płukania jamy ustnej. Zawsze przed wyjściem z domu warto przepłukać usta. Ten zabieg nie tylko pomaga zapobiegać rozwojowi chorób zębów, ale przede wszystkim zapewni nam piękny oddech. Jeśli posiadamy ubytki, pomocne mogą być implanty Szczecin.

Pietruszka – zioło o wielu właściwościach

Skuteczne sposoby na nieświeży oddech to również używanie ziół. Pietruszka jest jednym z najpopularniejszych i łatwo dostępnych. Liście pietruszki należy rzuć po każdym posiłku. Należy tę czynność wykonywać dokładnie i powoli. Warto wiedzieć, że taki sam efekt przyniesie rzucie ziaren kopru czy anyżu.

Jabłka i cytrusy

Nieprzyjemny oddech zneutralizuje również zapach cytrusów oraz jabłek. Warto każdego dnia zjeść owoc. Związki, które znajdują się w cytrusach neutralizują skład flory jelitowej. Jabłka pobudzają do produkcji śliny, której mała ilość w ustach może być przyczyną brzydkiego zapachu.

Czas na jogurt

Skuteczne sposoby na nieświeży oddech to również spożywanie jogurtów probiotycznych. Jak wskazują badania pomagają one w trawieniu, usuwają nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, a także są źródłem wapnia, które jest niezbędne dla zdrowych zębów.

Warto też sprawdzić różne usługi, które oferuje nasz gabinet, takie jak piaskowanie zębów Szczecin, wybielanie zębów Szczecin, bonding Szczecin, czy też endodoncja Szczecin. Pomocny może też być dentysta dziecięcy Szczecin.