Nie ma co ukrywać, że nowoczesna stomatologia oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, jednak nie zawsze może coś poradzić, jeśli chodzi o ból po zabiegu. Każdy zabieg, który jest inwazyjny będzie się wiązał z dyskomfortem, więc wybierając się na leczenie kanałowe Szczecin, czy też wyrywanie, trzeba się liczyć z tym, że będzie nas boleć.

Wiele osób zastanawia się, co jeść po wyrwaniu zęba, by nie pogorszyć swojego stanu i nie odczuwać silnych dolegliwości bólowych. Dentysta powinien udzielić pacjentowi informacji, co może spożywać, a czego lepiej unikać. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób przebiegu zabieg, jak duża jest rana, a także na jak długi czas zaplanowany jest okres rekonwalescencji. Takie zabiegi jak wybielanie zębów Szczecin, implanty zębów Szczecin, czy też piaskowanie Szczecin i licówki Szczecin będą miały zupełnie inne zasady niż wyrywanie, więc warto po zabiegu dokładnie się dopytać specjalisty, co możemy jeść.

Po wyrwaniu zęba, trzeba pamiętać o tym, że na pewno niewskazane są twarde pokarmy wymagające długiego gryzienia. Warto także zrezygnować z ciepłych i zimnych potraw, które mogą spowodować bardzo silny ból. Wskazane są za to płynne pokarmy, które można spożywać przy pomocy słomki, o czym z pewnością powie stomatolog dla dzieci Szczecin. Po zabiegu ekstrakcji zęba doskonale sprawdzą się więc różnego rodzaju koktajle, smoothie czy też zupy. Warto też sprawdzić, co jeszcze poza takim zabiegiem jak bonding zębów Szczecin oferuje gabinet stomatologiczny Szczecin.