W przypadku utraty zęba ważne jest, by podjąć natychmiastowe działania, aby zapewnić możliwość jego wymiany i zachować zdrowie jamy ustnej. Pierwszym, krokiem po utracie zęba jest wypłukanie go zimną wodą. Należy też czym prędzej udać się do dentysty w celu uzyskania dalszych porad.

Działania dentystyczne

Stomatolog oceni utratę zęba i określi najlepszy sposób postępowania. W zależności od stopnia krzywdy, dentysta może zalecić most, protezę lub implant.
Mosty są najczęstszą i najtańszą opcją uzupełnienia brakującego zęba. Jest to trwałe, jednak do zastosowania tego sposobu zęby sąsiednie powinne być wystarczająco zdrowe, aby ten most utrzymać. Jeśli tak nie jest, dentysta może zalecić wykonanie protezy.

Implanty z kolei są bardzo trwałym rozwiązaniem. Polegają one na umieszczeniu w kości szczęki tytanowej śruby, która utrzymuje sztuczny ząb na miejscu. Implanty są łączone z kością szczęki, dzięki czemu są mocnymi, stałymi i stabilnymi zamiennikami dla brakujących zębów. Implant to opcja droga, jednak dobra dla tych, którzy oczekują długoterminowego rozwiązania utraty zęba. Jeśli potrzebujesz implantów, zapraszamy do nas na implanty Szczecin.

Higiena jamy ustnej

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, ważne jest aby utrzymać dobrą higienę jamy ustnej, by zapobiec dalszym uszkodzeniom zębów. Ważne jest szczotkowanie i nitkowanie zębów dwa razy dziennie oraz regularne wizyty u dentysty w celu wykonania badań kontrolnych. Dodatkowo, aby poprawić higienę jamy ustnej możesz zapisać się na piaskowanie zębów Szczecin. W celu wizyt kontrolnych zapraszamy do nas dentysta Szczecin. Jeżeli Twój ząb jest w złym stanie, oferujemy także leczenie kanałowe Szczecin. Oferujemy także usługi dla niepełnoletnich stomatolog dla dzieci Szczecin. Jeśli chcesz zadbać o wygląd zębów polecamy bonding zębów Szczecin oraz wybielanie zębów Szczecin.