Jak wiadomo niektórzy z nas noszą okulary, inni zaś wolą nosić soczewki kontaktowe. Jednakże soczewki takie powinny być odpowiednio dobrane. Soczewki kontaktowe należy dobrać u optometrysty lub u lekarza okulisty, który specjalizuje się w doborze soczewek, jak na przykład okulista Szczecin. Musimy pamiętać, że nie każdy okulista specjalizuje się w soczewkach kontaktowych, dlatego też musimy poszukać odpowiedniego specjalisty.

Dobór soczewek kontaktowych nie jest wcale taki prosty, jak nam się może wydawać. Żeby odpowiednio dobrać soczewki kontaktowe musimy sprawdzić ostrość wzroku, ustalić dokładną refrakcję oka, dokonać pomiaru krzywizny rogówki, sprawdzić przedni odcinek oka oraz ocenić wydzielanie łez. Soczewka powinna być na tyle duża, aby przykryć rogówkę. Krzywizna powinna być określona przez okulistę lub optometrystę. Warto więc wykonać odpowiednie badanie wzroku Szczecin.

Wyróżniamy soczewki dla krótkowidzów i dalekowidzów. Krótkowidz musi zastosować soczewkę, której okulista lub optometrysta dobierze moc do wady od 0,25 dioptrii do 25 dioptrii. Dla dalekowidzów stosuje się soczewki, które mają moc od + 0,25 dioptrii do + 25 dioptrii. Jak widać dobór soczewek nie zajmuje pięć minut. Trzeba dokładnie zbadać oko i odpowiednio dobrać soczewki. Jest to wygodne rozwiązanie, więc warto czasami spróbować innej opcji niż okulary. W naszym gabinecie oferujemy też inne usługi, takie jak leczenie jaskry Szczecin, leczenie zaćmy Szczecin, czy też korekcja powiek Szczecin. A jeśli interesuje Cię w mieście Szczecin gabinet stomatologiczny, zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty w tym zakresie.