Ważne jest, aby regularnie odwiedzać dentystę w celu zapewnienia optymalnego zdrowia jamy ustnej oraz ochrony przed próchnicą i innymi problemami. Częstotliwość, z jaką powinieneś odwiedzać dentystę na przeglądy, zależy od kilku czynników, między innymi od Twojego wieku, stanu zdrowia zębów i ryzyka rozwoju problemów zdrowotnych jamy ustnej, takich jak ubytki czy choroby dziąseł. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się, aby dorośli i dzieci w wieku powyżej dwóch lat odwiedzali dentystę dwa razy w roku na regularne kontrole. Zapraszamy do wizyt w naszym salonie dentysta Szczecin.

Choroby jamy ustnej

W przypadku osób, u których ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z jamą ustną jest większe, na przykład osoby o złych nawykach higienicznych, czy z częstymi ubytkami, lub z istniejącą chorobą przyzębia, należy przemyśleć częstsze wizyty u dentysty. Osoby z tymi czynnikami ryzyka mogą wymagać wizyt dentystycznych nawet co trzy, lub cztery miesiące. Jeśli potrzebujesz wizyty u dentysty, zapraszamy do kontaktu. Poza standardowymi wizytami kontrolnymi, oferujemy także piaskowanie Szczecin oraz bonding Szczecin.

Najmłodsi

Dzieci powinny odwiedzić dentystę, gdy tylko pojawi się pierwszy ząb lub nie później niż w dniu ich pierwszych urodzin. Podczas tej wizyty dentysta oceni stan zdrowia jamy ustnej dziecka, zapewni opiekę profilaktyczną i omówi wszelkie wątpliwości. Jeśli Twoje kwalifikuje się na wizytę dentystyczną, zapraszamy do dentysta dziecięcy Szczecin.

Jak często chodzić do dentysty – podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, częstotliwość wizyt u dentysty zależy od kilku czynników, takich jak wiek, stan zdrowia zębów i ryzyko rozwoju problemów zdrowotnych jamy ustnej. Ogólnie zaleca się, aby dorośli i dzieci powyżej drugiego roku życia odwiedzali dentystę co najmniej dwa razy w roku. Osoby o podwyższonym ryzyku rozwoju problemów zdrowotnych jamy ustnej mogą wymagać wizyt u dentysty nawet co trzy, lub cztery miesiące. Z kolei dzieci poniżej drugiego roku życia powinny odwiedzać dentystę zaraz po pojawieniu się pierwszego zęba lub najpóźniej w dniu swoich pierwszych urodzin.

Jeśli poszukujesz usług dentystycznych, zapraszamy do nas na leczenie kanałowe albo licówki szczecin. Jeśli potrzebujesz implantów, także to mamy w ofercie implanty Szczecin. Oferujemy również wybielanie zębów Szczecin.