Upalnie, letnie dni nieraz doprowadzają nas do szału. Od wysokich temperatur uciekamy, chowając się w klimatyzowanych pomieszczaniach. Klimatyzatory nie działają jednak na korzyść dla naszych oczu. Długie przybywanie w takich miejscach może powodować wysuszanie powierzchni oka. Gorące, suche powietrze natomiast może zaburzać pracę gruczołu łzowego. Promieniowanie UV, którego szkodliwa dawka może dotrzeć do naszych oczu w palącym słońcu, prowadzić może do długotrwałych uszkodzeń, powodujących choroby oczu. Nie ulega zatem możliwości, że latem szczególnie powinniśmy dbać o narząd wzroku. Pomóc w tym może w mieście Szczecin okulistyka oraz odpowiednie badanie wzroku Szczecin.

Kluczowym pytaniem zatem będzie – jak zadbać o oczy latem?

Przede wszystkim nie zapominaj o noszeniu okularów przeciwsłonecznych! Koniecznie wybierz te z odpowiednim filtrem UV. Najlepiej kupić je u optyka, tam będziesz mieć pewność, że wybierasz dobrze. W przypadku wysuszonych oczu warto też zaopatrzyć się w odpowiedni preparat nawilżający, których ogromny wybór znajdzie się w aptece.

O wzrok zadbać można też poprzez dietę. Wybieraj produkty bogate w witaminę A, takie jak mleko, wątróbka, tran, marchewki czy morele. Unikajmy także przebywania w zakurzonych pomieszczeniach i zbyt długiego patrzenia w ekran laptopa czy innego urządzenia elektronicznego.

Wzrok powinien być dla nas ważny cały rok, w końcu lepiej o niego zadbać, niż na pierwszej wizycie u okulisty otrzymać receptę na okulary. Starajmy się więc utrzymywać higienę tego narządu i szczególnie latem przestrzegać tych kilku kroków opisanych powyżej.

Warto sprawdzić również jak wygląda leczenie jaskry Szczecin, leczenie zaćmy Szczecin, a także lifting powiek Szczecin. Zachęcamy też do zobaczenia, co oferuje nasz gabinet stomatologiczny Szczecin.