W każdym wieku może pojawić się wada zgryzu. Dobrze jest wiedzieć zatem, jak można wyleczyć wadę zgryzu, by się nie pogłębiała.

Dlaczego pojawiają się wady zgryzu?

Przede wszystkim wady zgryzu mogą pojawiać się ze względów:

  •  genetycznych,
  • złych nawyków w dzieciństwie,
  • przebytej choroby.

Warto wiedzieć, że niektóre choroby mogą mieć wpływ na ułożenie się zębów, dlatego trzeba systematycznie odwiedzać stomatologa, który pomoże pozbyć się tej wady w szybki i bezpieczny sposób. Można umówić się na implanty zębów Szczecin, leczenie kanałowe Szczecin, piaskowanie zębów Szczecin, a także ogólne leczenie zębów Szczecin.

Jak leczyć wady zgryzu?

Dużo zależy od tego, z jakiego powodu powstała wada. Jeśli wada powstała ze złych nawyków, to często wystarcza założenie aparatu. W przypadku genetycznego powstawania wady, może być potrzebna operacja korekcji zgryzu. Wpływ mają także przebyte choroby, które niszczą prawidłowy układ, dlatego w tym przypadku lekarz będzie decydował czy wystarczy sam aparat, czy też będzie potrzebna korekcja operacyjna. Należy też mieć na uwadze, że obecnie jest wiele gabinetów stomatologicznych zautomatyzowanych i polegają na najnowszej technologii, przez co większość zabiegów przebiega praktycznie bezboleśnie. Warto leczyć już od najmłodszych lat, w czym może pomóc stomatolog dla dzieci Szczecin.

Trzeba jednak mieć na uwadze, aby nie leczyć samodzielnie wad zgryzu, tylko należy udać się do stomatologa. Dobrą opcją jest też stomatologia estetyczna Szczecin, gdzie oferowane jest wybielanie zębów Szczecin.