Kwestia właściwej higieny jamy ustnej jest pierwszorzędna jeżeli chodzi o nasze zdrowie i należy podejść do niej na poważnie. Równie istotne jest to, jaką szczoteczką myć zęby.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że istnieją szczoteczki do zębów o różnej twardości włosia: miękkie i twarde. Ponadto mamy szczoteczki manualne i elektryczne. Takie z antypoślizgowym uchwytem i takie z elastyczną, uginająca się szyjką. Wybór właściwej szczoteczki zależy w szczególności od stanu naszego uzębienia. Jeżeli mamy do czynienia z zębami wrażliwymi, podatnymi na urazy mechaniczne lub takimi w fazie leczenia stomatologicznego, z pewnością powinniśmy zdecydować się na miękkie szczoteczki. Dlatego jeśli mieliśmy wykonane leczenie kanałowe Szczecin, bonding zębów Szczecin, czy też piaskowanie Szczecin lub wybielanie zębów Szczecin, warto wybrać delikatniejszą szczoteczkę.

Prawda jest taka, że większość dentystów poleca szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem, ponieważ jest to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja. W zależności od tego, jak intensywnie szczotkujemy zęby, bardziej miękkie włosie jest dogodniejsze dla dziąseł, podczas gdy szczoteczki z twardym włosiem mogą faktycznie uszkodzić dziąsła, powierzchnię korzenia, czy szkliwo.

Gdy do wyboru między szczoteczką manualną a elektryczną to trzeba zwrócić uwagę na dokładność szczotkowanie. Wibrująca nasadka elektryczna często jest w stanie dotrzeć do trudnych zakamarków w jamie ustnej. Jeżeli jednak wolimy konwencjonalne szczoteczki to zdecydujmy się na takie z włosiem z włókna syntetycznego, bardziej trwałego i niechłonącego nadmiernie wody.

Możemy zapytać o to, jaką szczoteczkę poleca lekarz stomatolog Szczecin lub w przypadku najmłodszych dentysta dziecięcy Szczecin. Warto też zorientować się w ofercie naszego gabinetu gdzie znaleźć można takie usługi jak implanty zębów Szczecin.