W związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informujemy, iż niosąc pomoc i pomagając Wam podczas pandemii w przypadkach nagłych i pilnych pracujemy we wzmożonym reżimie sanitarnym.
Dbamy o to aby każda nasza Pacjentka oraz każdy nasz Pacjent mógł skontaktować się ze swoim dentystą. Pomagamy w potrzebie. Jesteśmy razem z Wami i mocno rekomendujemy, abyście dbali o siebie w tym trudnym czasie. Analizy przypadków zachorowań z Chin, zwłaszcza z Włoch wskazują wyraźnie, że ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 i ryzyko zgonu jest wyższe u osób starszych, w szczególności, iż w takim wieku występuje zwykle wiele problemów zdrowotnych. Nie oznacza to jednak, iż chronione są osoby z innych przedziałów wiekowych.
W prestiżowym czasopiśmie medycznym „Lancet” ukazała się publikacja, w której przedstawiono wyniki analizy 191 przypadków zachorowań z dwóch chińskich szpitali. 48 proc. hospitalizowanych osób miało jakieś choroby przewlekłe.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wirus zakaża każdego, kto się z nim zetknie, dlatego ogromną nieodpowiedzialnością i olbrzymim zagrożeniem dla życia i zdrowia jest chodzenie z objawami choroby.
Na czas pandemii należy starać się zmienić tryb życia. Innymi słowy osoby, które niezdrowo się odżywiają, są niewyspane, zmęczone i przepracowane mogą być grupą bardziej podatną na zakażenie. Dlatego należy unikać osłabiania organizmu, jeść zdrowe potrawy oraz wysypiać się. To mogą być czynniki decydujące, czy u kogoś rozwinie się zakażenie, czy nie.

Z racji naszego zawodu i tego, że mamy bliski kontakt z Pacjentem, zawsze mieliśmy do czynienia z wirusami HCV [wirus zapalenia wątroby typu C], HIV czy grypy. Trzeba pamiętać, że w naszych gabinetach zawsze dokonywaliśmy starannej dezynfekcji, którą obecnie dodatkowo wzmocniliśmy. Zawsze staramy się maksymalnie chronić naszych Pacjentów oraz lekarzy.
Trzymajcie się ciepło i zdrowo!