dr n. med. Monika Drobek-Słowik

Specjalista chorób oczu dr n. med. Monika Drobek-Słowik

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia ukończone z wyróżnieniem. Od 2001 roku do 2015 pracowała na stanowisku asystenta w Klinice Okulistyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Obecnie prowadzi specjalistyczny gabinet okulistyczny w Centrum Medycznym Kaszubska, pracuje w Zabiegowym Oddziale Okulistycznym Szpitala MSWiA w Szczecinie oraz w Centrum Medycznym i Zabiegowym Dom Lekarski. W 2005 roku obroniła doktorat w dziedzinie okulistyki „Analiza czynników ryzyka powstawania zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.” W 2007 roku uzyskała stopień – specjalista chorób oczu.

Jest autorem i współautorem licznych badań i prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych oraz referatów wygłaszanych na zjazdach krajowych i zagranicznych. Systematycznie poszerza wiedzę aktywnie uczestnicząc w licznych szkoleniach i sympozjach okulistycznych w kraju i za granicą.

Specjalizuje się w chirurgii zaćmy, zabiegach w obrębie aparatu ochronnego oka, neurookulistyce. Wykonuje również zabiegi w zakresie tylnego odcinka gałki ocznej – zewnątrztwardówkowe zabiegi w przypadku odwarstwienia siatkówki, zabiegi w leczeniu jaskry. Szczególne zainteresowanie pokłada w diagnostyce i leczeniu chorób plamki żółtej – zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem (AMD). Ma doświadczenie w opiece okulistycznej i leczeniu pacjentów chorujących na cukrzycę, dorosłych oraz dzieci. W zakresie jej zainteresowań pozostaje również diagnostyka i leczenie schorzeń neurookulistycznych oraz chorób przewlekłych obejmujących m. in. narząd wzroku np. stwardnienie rozsiane. Jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2012 roku pełni funkcję Sekretarza Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.