Implanty zębów

DSC_4608b

Implanty zębów

Dbałość o zęby to nie tylko codzienna higiena, ale również profilaktyczne wizyty u profesjonalnego stomatologa w Szczecinie. Jednak aby stale cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, może to nie wystarczyć, ponieważ zęby mogą wymagać bardziej intensywnego leczenia np. w wyniku przebycia niektórych chorób lub po ciąży.

Doświadczeni lekarze stomatolodzy w Centrum Medycznym Słowik doradzą naszym Pacjentkom oraz Pacjentom najlepsze możliwe rozwiązania w zakresie implantów zębów. Nasi specjaliści implantologii pozwolą na dokonanie wyboru optymalnego wariantu, z zachowaniem dbałości o domowy budżet, na podstawie wszystkich czynników wpływających na trwałość konkretnych wszczepów, również biorąc pod uwagę indywidualne uwarunkowania, takie jak: budowa anatomiczna kości, zgłaszane alergie oraz specjalne oczekiwania Pacjentki lub Pacjenta.

Co warto wiedzieć o implantach zębów?

Najlepszy i najbardziej właściwy wybór rodzaju implantów zębowych zagwarantuje lekarz, który najpierw przeprowadza odpowiednie badania i konsultacje. Bardzo popularne są implanty z tytanu, który gwarantuje bardzo długi okres użytkowania. Alternatywą dla nich mogą być implanty cyrkonowe. Wyglądają bardzo estetycznie, bowiem wykorzystany materiał przypomina naturalną tkankę zęba i w bardzo dobry sposób łączy się z tkanką kostną. Implant wykonany z cyrkonu posiada wiele innych dodatkowych zalet. Przede wszystkim nie reaguje na zmiany temperatur oraz nie zmienia smaku spożywanych potraw.

Jeśli poszukujesz implantów zębów w Szczecinie, polecamy skorzystanie z usług świadczonych przez nasze Centrum.

DSC_4791
img1

Czy implanty są dla każdego?

W podjęciu decyzji o tym, czy skorzystać z rozwiązania, którym są implanty zębów, często istotnym elementem jest cena. Mimo, że nie należy do zbyt niskich, to jednak gwarantuje trwałe rozwiązanie, które z powodzeniem posłuży przez wiele lat. Czasem jednak nie ma możliwości skorzystania z wszczepu implantów. Dotyczy to przede wszystkim kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na cukrzycę. Wykluczone są również osoby chorujące na nowotwory. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest jednak nieukończony proces wzrostu szczęki. Szacuje się, że odbywa się to do ukończenia szesnastego, siedemnastego roku życia. Nie zaleca się także przeprowadzania zabiegu w momencie, gdy Pacjentka lub Pacjent posiada urazy i stany zapalne, w miejscach gdzie mógłby zostać zastosowany implant.

Korzystając z naszych usług, każdorazowo przeprowadzony zostanie szereg badań, dający jasną odpowiedź na to, czy i w jakim zakresie można zastosować konkretny implant we wskazanym miejscu. Lekarz oceni jakość kości oraz sąsiadujących zębów, a także rozmiar zatok przynosowych i szczękowych. Dzięki temu zabiegi wykonywane w naszych gabinetach zawsze przeprowadzane są w sposób profesjonalny i całkowicie bezpieczny.