Periodontologia

11

Periodontologia

Odwiedziny gabinetu stomatologicznego najczęściej wiążą się z wizytą profilaktyczną, którą warto wykonywać co najmniej raz w roku. Ma ona na celu bardzo szybkie zlokalizowanie oraz zdiagnozowanie problemów związanych ze stanem zębów oraz przyzębia. Każdy z nas powinien pielęgnować swoje zęby i dbać o ich kondycję, nie dopuszczając do powstawania próchnicy oraz innych jednostek chorobowych, jakie czasem mogą dotyczyć uzębienia. Nie bagatelizujmy ich, ponieważ mają one wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zapraszamy do naszych profesjonalnych gabinetów stomatologicznych w Szczecinie, gdzie oferujemy szeroki zakres usług takich jak: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna. W ofercie naszego Centrum Medycznego uwzględniliśmy także szereg usług, wśród których znajdują się liczne zabiegi z zakresu periodontologii. Gwarantujemy naszym Pacjentkom oraz Pacjentom najwyższy poziom działania, które pozwoli na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem!

Czym zajmuje się periodontologia?

Periodontologia jest działem stomatologii, który zajmuje się leczeniem chorób w obrębie przyzębia. Warto podkreślić, że wbrew pozorom bardzo często dotykają one szerokiego grona naszych Pacjentek lub Pacjentów. Nie należy bagatelizować problemów i chorób przyzębia, gdyż najpoważniejszym powikłaniem może być nawet utrata zębów. Są to choroby, które bez problemu można leczyć, pamiętając o profilaktyce na każdym etapie leczenia. W naszych gabinetach znajdziesz się w rękach godnych zaufania specjalistów również w zakresie periodontologii. Piękny uśmiech, to nie tylko zdrowe zęby, ale i zdrowe przyzębie!

Oferujemy szereg zabiegów z zakresu periodontologii w Szczecinie. Są to między innymi zabiegi obejmujące: skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy, piaskowanie zębów, szynowanie zębów, kiretaż zamknięty i otwarty, leczenie zapaleń dziąseł, pokrycie recesji dziąseł, leczenie protetyczne w chorobach przyzębia, sterowana regeneracja tkanek przyzębia i kości, zabiegi płatowe na przyzębiu oraz zabiegi na wędzidełkach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Po przeprowadzonym wywiadzie zaproponujemy Tobie najlepszy sposób na piękny uśmiech!

01

Co jeszcze oferuje periodontologia?

Warto podkreślić, że periodontologia zajmuje się także profilaktyką. Jesteśmy przekonani, że odpowiednia higiena jamy ustnej z dopasowaną profilaktyką sprawą, że będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem i pięknym uśmiechem!

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji periodontologicznej, w czasie której nasi specjaliści ocenią stan zdrowia Twojej jamy ustnej. Pozwoli to odpowiednio szybko wdrożyć konieczne leczenie. Lekarz doradzi w sprawie wyboru odpowiedniego typu szczoteczki, pasty do zębów oraz przyborów dodatkowych, często demonstrując sposoby ich stosowania na modelach lub bezpośrednio w jamie ustnej. Co ważne, w ramach wizyty instruktażowej możesz uzyskać także poradę dietetyczną oraz dotyczącą profilaktyki fluorkowej.

Profilaktyka jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji, która pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości, które Cię nurtują i w razie potrzeby udzielimy potrzebnych rad dotyczących higieny.