Soczewki kontaktowe jednodniowe i kolorowe

soczewki2

Soczewki kontaktowe

Czasem praca lub inne zobowiązania, czasem zaś po prostu nasze zainteresowania sprawiają, że zamiast klasycznych okularów wybieramy soczewki kontaktowe, które ze względu na swobodę ruchu oraz brak ograniczeń stanowią ciekawe i bardzo popularne, praktyczne rozwiązanie w przypadku uprawiania np. aktywności sportowych. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zyskało uznanie wśród prawie wszystkich grup wiekowych. W naszym gabinecie okulistycznym istnieje możliwość wykonania komputerowego badania wzroku, konsultacji okulistycznej oraz doboru soczewek, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Jesteśmy przekonani, że proponowany pełen zakres usług okulistycznych umożliwi najwyższej jakości kompleksową opiekę. Zapraszamy już dziś w celu umówienia wizyty w dogodnym terminie!

Szeroka oferta produktów okulistycznych

Soczewki kontaktowe stanowią dziś jedną z dwóch – obok okularów – podstawowych metod korekcji i dostępne są jako: jednodniowe, miesięczne lub kolorowe. Warto podkreślić, że dobór soczewek powinien przeprowadzić lekarz specjalista. Tylko w ten sposób mamy pewność, że zostały uwzględnione wszystkie oczekiwania oraz uwarunkowania anatomiczne Pacjentki lub Pacjenta. Warto pamiętać, iż jeśli mają Państwo wątpliwości odnośnie braku umiejętności zakładania soczewek kontaktowych kolorowych, doktor zapewnia przeszkolenie z ich korzystania. Odpowiednia higiena i użytkowanie zapewniają komfort codziennego użytkowania! Sprawi to, że każda Pacjentka oraz każdy Pacjent będą zadowoleni z wyboru soczewek kontaktowych!

W dzisiejszych czasach rynek medyczny oferuje wiele alternatywnych oraz atrakcyjnych rozwiązań w zakresie okulistyki. Różnica pomiędzy dostępnymi dziś oprawkami okularowymi a jeszcze dziesięć, czy dwadzieścia lat temu jest spora. Dotyczy to zarówno kolorystyki, kształtu, jak i wykorzystanych materiałów do ich produkcji. To także nowoczesne rozwiązania, które pozwalają w większym stopniu chronić nasz wzrok oraz tak zwane “gadżety”.

soczewki

Soczewki kontaktowe – co wybrać?

Dobór soczewek kontaktowych uwzględnia cenę, ale i potrzeby naszych Pacjentek oraz Pacjentów. Na początku procedury przeprowadzany jest szczegółowy i wnikliwy wywiad oraz konieczne badania. W tym czasie Pacjent określa swoje preferencje dotyczące zarówno okoliczności stosowania soczewek, jak i czas ich użytkowania. Dzięki temu nasi specjaliści zaproponują najbardziej właściwy produkt taki jak: soczewki kontaktowe jednodniowe,soczewki kontaktowe miesięczne lub soczewki kontaktowe kolorowe. Kolejnym etapem jest nauka zakładania soczewek, rozpoczynająca się instruktarzem “na sucho”. To także przekazanie niezbędnych informacji dotyczących zasad higieny, które w odniesieniu do oczu są bardzo istotne. Następnie podczas wizyty pozostaje czas na pierwsze samodzielne założenie soczewek, jak i odpowiedzi na wszelkie Państwa wątpliwości czy pytania.

Należy podkreślić, że komfortowe użytkowanie soczewek kontaktowych na co dzień na samym początku wielu naszym Pacjentkom oraz Pacjentom wydaje się trudnym zadaniem. Jednak dzięki fachowym poradom oraz odpowiednim instrukcjom każdy z Was nabierze wprawy i bez problemu poradzi sobie z zakładaniem i użytkowaniem soczewek na co dzień!  Zapraszamy do skorzystania z opieki naszych specjalistów!