Wybielanie zębów Szczecin

wybielanie2

Wybielanie zębów w Szczecinie

Stomatologia estetyczna proponuje wiele metod pozwalających cieszyć się pięknym uśmiechem. W naszej ofercie znajdziesz również szereg propozycji, wśród których można wymienić nie tylko licówki porcelanowe ale i wybielanie zębów metodą nakładkową. Jesteśmy przekonani, że w naszym Gabinecie Stomatologicznym odkryjesz swój piękny uśmiech na nowo! Znając Twoje oczekiwania, będziemy w stanie zaproponować najlepszą metodę. Zapraszamy Cię do skorzystania z naszych usług oraz przekonania się, że droga do pięknych zębów może być niezwykle przyjemna i prosta!

Przyczyny przebarwień zębów

Na powstawanie przebarwień zębów mają wpływ m.in. nasze przyzwyczajenia, na które składają się elementy codziennej diety, takie jak: barwiące napoje – kawa, herbata, niektóre zioła, soki i czerwone wino. Negatywnie na kolor zębów oddziałuje także tytoń. To również wynik niektórych chorób ogólnych, z jakimi możesz się borykać. Do tych jednostek chorobowych zalicza się choroby genetyczne, choroby krwi, schorzenia trzustki czy zaburzenia hormonalne. Zdarza się także, że stosowane leki w przeszłości lub obecnie mogą mieć wpływ na powstawanie przebarwień zębów. Wspomniane przebarwienia tworzą się w czasie gromadzenia barwników, głównie na powierzchni szkliwa.

Najczęściej jednak przebarwienia powstają na skutek wyboru konkretnej diety oraz w wyniku korzystania z wyrobów tytoniowych. Jeśli zdecydujesz się na wybielanie zębów, polecimy Tobie zwrócenie uwagi na przyczyny przebarwień. Nam również zależy na jak najdłuższym efekcie wybielania. Szczecin to miasto, w którym znajdziesz profesjonalistów ze stomatologii ogólnej i stomatologii estetycznej, którzy zadbają o Twój nowy, piękny uśmiech!

img13
wybielanie3

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów? – cena, opinie

Już jedna wizyta (trwająca około godziny) wystarczy, abyś mógł cieszyć się pięknymi, wybielonymi zębami. Pierwszym krokiem lekarza jest zabezpieczenie dziąsła specjalnym, światłoutwardzalnym koferdamem. Na każdy ząb zostaje nałożona substancja wybielająca w postaci 40% nadtlenek karbamidu. Warto wiedzieć, że zęby leczone kanałowo również można wybielić. W takim przypadku stomatolog musi sprawdzić, czy były starannie wyleczone. Do wnętrza wprowadza uszczelniający preparat, aby uchronić przed bólem. Następnym krokiem jest włożenie preparatu wybielającego i przykrycie go opatrunkiem. Jeżeli ząb wymaga głębszego rozjaśnienia, procedurę należy powtórzyć. Efekt utrzymuje się około dwóch lat, warto powtarzać zabieg w miarę regularnie.

Cena wybielania zębów uzależniona jest od zastosowanej techniki oraz preparatu w czasie wizyty w Gabinecie Stomatologicznym. Zawsze staramy się dopasować działania do oczekiwań Pacjenta. Wybielanie zębów wiąże się także z przeprowadzeniem wywiadu, który uwzględnia przeciwwskazania do zabiegu. Są to: duża liczba wypełnień, silna nadwrażliwość zębów, pęknięcia szkliwa, wiek poniżej 16 roku życia, nie wyleczona próchnica, ciąża, niewyleczone choroby dziąseł i przyzębia, alergia na składniki preparatu wybielającego oraz nałogowe palenie papierosów.

Zalety wybielania zębów

Zaletą proponowanego wybielania zębów u dentysty jest przede wszystkim efekt, którego nie osiągniesz stosując domowe czy drogeryjne sposoby. W naszych gabinetach stomatologicznych otrzymujesz gwarancję maksymalnego efektu – białego uśmiechu, bez negatywnego wpływu na Twoje zęby. Należy podkreślić, że na rezultat wybielania ma wpływ typ szkliwa Pacjenta, jego naturalny odcień oraz posiadane już przebarwienia. Staramy się wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, dlatego dokładamy wszelkich możliwych starań, aby zaproponować najbardziej adekwatną metodę wybielania, przynoszącą jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Szczecin wybielanie zębów

Poprawa koloru uzębienia pod okiem doświadczonego specjalisty to gwarancja pięknego, nieskazitelnego uśmiechu bez szkody dla zębów. Inwestycja w taki medyczny zabieg estetyczny jest zdecydowanie opłacalna i daje znacznie lepsze rezultaty niż tradycyjne metody wybielania wykonywane w domowym zaciszu. Coraz chętniej wybierane jest przez naszych pacjentów wybielanie nakładkowe, dlatego oferujemy tę metodę w naszym laboratorium protetycznym. W przypadku wybielania nakładkowego warto wiedzieć, że cały zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest wybielanie gabinetowe, drugim podtrzymanie efektu w warunkach domowych.

Podczas pierwszej wizyty nasz lekarz pobierze odcisk łuków zębowych, a następnie technik stworzy indywidualne, specjalne nakładki. Kiedy są one już gotowe, nakładki wraz z żelem wybielającym przekazywane są pacjentowi. Ta metoda wybielania zębów wymaga sporej samodzielności ze strony pacjenta, ponieważ nakładki stosuje się przez kilka tygodni w zaciszu domowym. Cały zabieg trwa kilka tygodni – w ciągu jednej wizyty pobierane są wyciski, przy drugiej pacjent otrzymuje gotowe nakładki. Proces wybielania trwa od 2 do 4 tygodni (wszystko zależy od konkretnego przypadku). Czas trzymania nakładek na zębach również wymaga indywidualnej konsultacji. Środek wybielający trzymamy od 30 minut do 2 godzin dziennie, czasem wymagane jest powtarzanie czynności dwa razy w ciągu jednego dnia.

Do zabiegu wybielania należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby całkowicie wyleczyć zęby przed rozpoczęciem wybielania (w tym wypadku polecany będzie najlepszy dentysta Szczecin). Jeżeli myślisz na przykład o leczeniu endodontycznym, zdecyduj się na to przed procesem wybielania. Wszelkie ubytki lub próchnica muszą zostać zaleczone przed wybielaniem nakładkowym. Jeśli stan zębów zostanie zaniedbany, zabieg wybielania zębów może okazać się szkodliwy – substancja wybielająca spowoduje uszkodzenia, gdy przedostanie się do zębiny przez ubytki. Warto temu zapobiec. Oprócz tego warto zdecydować się na usunięcie kamienia nazębnego. Można sprawdzić także stan dziąseł (przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być odsłonięte szyjki zębowe). Najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo pacjenta, a zabiegi wybielania powierzchni zębów nie mogą odbywać się kosztem zdrowia jamy ustnej. Z tego też powodu nigdy nie wybielaj zębów własną rękę, ponadto jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj je z naszym stomatologiem.

Jak wybielić zęby w domu nakładkami?

Białe, zdrowe i lśniące zęby są synonimem młodości — dodają pewności siebie, poprawiają samopoczucie i zwyczajnie upiększają uśmiech. Mając zadbane, białe zęby częściej się uśmiechamy, przez co robimy lepsze pierwsze wrażenie i jesteśmy lepiej odbierani przez otoczenie. To z kolei sprawia, że czujemy się rewelacyjnie i mamy więcej energii do działania! Przygotowaliśmy dokładne instrukcje dotyczące wybielania zębów w domu. Postaramy się także odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i rozwiać wątpliwości. Wybielanie nakładkowe zawsze jest szczegółowo omawiane z pacjentem, ponieważ w przeciwieństwie do innych popularnych metod, nakładki stosuje się w domu.

W pierwszej kolejności należy dokładnie wyszczotkować zęby, następnie użyć nici dentystycznej. Nałóż żel wybielający specjalną strzykawką do nakładki. Warto zachować umiar – wystarczy niewielka ilość preparatu. Jeśli dasz go zbyt dużo, preparat wybielający wypłynie, co może doprowadzić do podrażnień dziąseł. Jednakże jeżeli niewielkie ilości żelu wybielającego znajdą się na Twoich dziąsłach, usuń go bezzwłocznie (na przykład patyczkiem kosmetycznym). Nie zapomnij zamknąć opakowania z preparatem, potem umieść go w lodówce.

Warto pamiętać o tym, że w trakcie zabiegu nie należy niczego jeść ani pić. Zwróć uwagę na stan jamy ustnej podczas stosowania nakładek – jeśli poczujesz silny dyskomfort, pieczenie, nadwrażliwość czy opuchnięcie dziąseł, zdejmij nakładki. Normalne natomiast jest spienienie preparatu i nie powinno Cię to martwić.

Po upływie wyznaczonego przez stomatologa czasu zdejmij nakładki i wypłucz je chłodną wodą. Nigdy nie stosuj gorącej, ponieważ może ona zniszczyć nakładki. Ewentualne pozostałości żelu należy usunąć szczoteczką. Nakładki przechowuj w przeznaczonym do tego pudełku. Po skończonym zabiegu zęby należy wyszczotkować, aby zmyć resztki preparatu.

Pamiętaj o tym, aby preparat wybielający nie trafił do oczu – jeśli do tego dojdzie, należy natychmiast przepłukać oczy. Żel należy zawsze trzymać poza zasięgiem dzieci, wybielanie nie powinno odbywać się także u osób poniżej 18 roku życia. Nie połykaj preparatu wybielającego. Przeciwwskazaniem jest ciąża oraz karmienie piersią. Nie wykonuj zabiegu, jeśli masz niezwykle wrażliwe dziąsła oraz zęby. Jak wspominaliśmy wcześniej, nie należy wybielać zębów z ubytkami czy próchnicą.

Wybielanie zębów Szczecin opinie

Wybielenie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych – każdy z nas chce pochwalić się pięknym, białym uśmiechem. Jeśli chcesz zachować swój biały uśmiech na dłużej, zastosuj się do poniższych wytycznych, jak chociażby biała dieta. Im lepsze efekty, tym więcej pozytywnych opinii zbieramy od naszych pacjentów. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego przypadku, a pierwsza wizyta zawsze rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Aby efekty wybielania były widoczne jak najszybciej, kluczowe będzie stosowanie się do zaleceń lekarza. Konieczne okaże się przejście na tak zwaną białą dietę – należy unikać spożywania produktów, które mogą negatywnie wpłynąć na efekty zabiegu. Podczas białej diety unikaj soków owocowych, czerwonego wina, kawy, herbaty oraz palenia papierosów. Aby efekt wybielania utrzymywał się jak najdłużej, warto całkowicie (a nie tylko tymczasowo, przy białej diecie) zrezygnować z tego szkodliwego nałogu. Nikotyna powoduje nieestetyczne przebarwienia zębów (nawet o kilkanaście odcieni). Jeśli w krótkim czasie po wybielaniu nakładkami zaczniesz spożywać barwiące produkty, możesz nie być zadowolony z osiągniętej barwy zębów.

Zdecyduj się na zmieniający wygląd zabieg kosmetyczny — skorzystaj z naszych usług z zakresu wybielania zębów. Zgłoś się do kliniki Centrum Medyczne Słowik, a doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, doradzą Ci i pomogą dobrać odpowiednią technikę, preparaty oraz metodę wybielania. Zadzwoń i zarezerwuj termin!

Wybielanie zębów Szczecin cena

Każdego naszego klienta interesuje przede wszystkim to, ile kosztuje wybielanie zębów w naszym gabinecie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, gdzie zostały wyszczególnione wszystkie zabiegi stomatologiczne, które posiadamy w swojej ofercie. Nasi lekarze przyjmują pacjentów na terenie Szczecina.

Sprawdź nasze pozostałe usługi z zakresu stomatologii estetycznej: leczenie kanałowe Szczecin cena, bonding zębów Szczecin, Szczecin piaskowanie, licówki kompozytowe Szczecin, gabinet stomatologiczny dla dzieci Szczecin oraz protetyka stomatologiczna Szczecin.