Komputerowe badanie wzroku – badanie ostrości

DSC_4911

Badanie wzroku

W profesjonalnym i wspaniale przygotowanym gabinecie w Centrum Medycznym Słowik uzyskać mogą Państwo pomoc wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie okulistyki w szerokim zakresie. Celem komputerowego badania wzroku, jest zbadanie ostrości widzenia Pacjentki lub Pacjenta. Odbywa się to za pomocą zastosowania specjalistycznego urządzenia, które nazywa się autorefraktometrem. Ostrość widzenia zostaje zdiagnozowana za pomocą pomiaru krzywizny rogówki oraz soczewki oka. W tym celu Pacjentka lub Pacjenci patrzą na oddalony przedmiot przez otwór w autorefraktometrze – każdym okiem oddzielnie. Badanie wzroku w Szczecinie trwa zaledwie kilka sekund i jest całkowicie bezbolesne. Do oka wpuszczona zostaje wiązka promieni podczerwonych, które są dla niego zupełnie nieszkodliwe. Następnie urządzenie dokonuje przeliczenia wszelkich, niezbędnych informacji.

Kiedy potrzeba nowych okularów

Badanie wzroku często jest również niezbędne wówczas, gdy zamierzamy nabyć nowe okulary i pragniemy dobrać odpowiedni rodzaj szkieł, który będzie pasował do naszej obecnej wady. Dobór korekcji okularowej związany jest z czynnym udziałem samej Pacjentki lub samego Pacjenta, niezbędne staje się bowiem uwzględnianie subiektywnych odczuć, z proponowaną mocą soczewek korekcyjnych. Badanie ostrości wzroku, powinno mieć w tym przypadku na celu osiągnięcie zarówno właściwej ostrości widzenia, jak również optymalnego komfortu. Komputerowe badanie wzroku, stanowi element składowy pełnego badania wzroku. To bardzo ważne, ponieważ prawidłowo dobrana korekcja, może uchronić przed niekorzystnymi konsekwencjami, które związane są z noszeniem nieprawidłowo dobranych okularów. Mogą być to na przykład silne bóle głowy, nudności lub nawet wymioty.

10

Lepsze widzenie, lepsze samopoczucie

Najbardziej zależy nam na tym, by nasze Pacjentki oraz nasi Pacjenci sami mogli przekonać się, czy to jak widzą, jest dla nich satysfakcjonujące i komfortowe, dlatego tak ważne staje się badanie subiektywne, gdyż nikt lepiej niż sam badany, nie jest w stanie określić, jak widzi w danym momencie.
Oczywiście nawet najlepiej dobrana korekcja, może powodować wrażenie lekkiego zniekształcenia przestrzeni. Najczęściej jest to zauważalne pod nogami, w postaci nierównej podłogi i przez pewien czas Pacjentka lub Pacjent mogą czuć się odrobinę nieswojo. Jednak po odpowiednim zaadaptowaniu się, narząd wzroku odbiera obraz w sposób wyraźny i w pełni komfortowy. Nieprawidłowa korekcja dotyczy przede wszystkim tych osób, które kupiły gotowe okulary, bez uprzedniego przeprowadzenia badania, co sprawia, że pojawić się mogą nieprzyjemne dolegliwości.
Widzenie jest bardzo dynamicznym i złożony procesem i dlatego prawidłowy dobór okularów, koniecznie musi być poprzedzony wykonaniem odpowiedniego badania. Z tego też powodu zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki. Oferowane przez nas badania wzroku, mają okazyjną cenę i są przeprowadzane w profesjonalny i komfortowy dla pacjenta sposób. Dlatego też dbając o własne zdrowie i wzrok, skorzystaj z naszej oferty.

Badanie wzroku Szczecin

Oferta skierowana jest do osób, które powinny regularnie kontrolować stan wzroku lub też czują, że zmysł ten ulega pogorszeniu. Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu, gdzie dostępne jest profesjonalne oraz szczegółowe sprawdzanie wzroku. Nasi specjaliści (optometrysta, okulista) kompleksowo odnajdą przyczyny pogarszającego się wzroku oraz doskonale dobiorą okulary korekcyjne (lub też zaproponują możliwość dobrania i zakupu soczewek kontaktowych – nie każdy czuje się dobrze w okularach). Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych, atestowanych oraz specjalistycznych sprzętach do badania wzroku.

Nie wiesz dlaczego warto wybrać nasz gabinet? Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów w dziedzinie okulistyki. Liczy się dla nas komfort Klientów, dlatego na tle innych gabinetów oferujemy konkurencyjny koszt badania. Zapewniamy bezpieczne miejsce, w którym każdy pacjent poczuje się komfortowo i pod opieką jak najlepszych specjalistów. Dlatego zachęcamy do przybycia nawet dzieci. Przed badaniem należy się umówić – Klienci mają możliwość rejestracji na miejscu, dostępna jest także rejestracja telefoniczna (idealne rozwiązanie dla osób spoza Szczecina lub zapracowanych).

Sprawdź nasze pozostałe usługi – komputerowe badanie wzroku Szczecin, klinika okulistyczna Szczecin, oferujemy także leczenie jaskry Szczecin oraz leczenie zaćmy Szczecin.