Leczenie kanałowe Szczecin

12

Leczenie kanałowe

Wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym zazwyczaj poprzedza zakażenie lub rozwijający się stan zapalny, dlatego bardzo często pojawia się silny ból, który wymusza kontrolę stomatologiczną w trybie pilnym.

W naszych gabinetach stomatologicznych proponujemy kompleksowe przeprowadzenie kanałowego leczenia chorego zęba, które zwane jest endodoncją. Jest to dziedzina stomatologii polegająca na leczeniu zainfekowanego nerwu, czyli miazgi zęba. Procedura polega na bardzo dokładnym jej usunięciu, oczyszczeniu komory i kanałów korzeniowych z bakterii oraz szczelnym ich wypełnieniu. Zdarza się, że konieczne jest zastosowanie bardziej zaawansowanych metod, takich jak endodoncja mikroskopowa. Posiadamy wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę oraz pełne zaplecze sprzętowe – profesjonalny mikroskop Carl Zeiss Pro Ergo, wykonujemy RTG cyfrowe, punktowe i panoramiczne z funkcją 3D. Z nami znów będziesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług stomatologicznych.

Ratunek na silny ból – leczenie kanałowe?

Czy zdarzyło się, że w nieoczekiwanym momencie silnie zabolał Cię ząb? Przyczyną tego stanu mogą być: martwica zęba, zapalenie miazgi, zmiany okołowierzchołkowe czy niedopełnione kanały korzeniowe po poprzednim leczeniu. Niestety w tym przypadku ból będzie narastał i konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Są to najczęstsze wskazania do leczenia kanałowego zęba.

W czasie diagnozy przeprowadzany jest wywiad, a następnie w większości przypadków możliwe jest rozpoczęcie leczenia kanałowego. Dla Twojego komfortu, jeśli sobie tego życzysz, podawane jest znieczulenie. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie chorych kanałów z miazgi oraz ich dezynfekcja. Pełne i skuteczne wyleczenie kanałowe często jest bardzo praco – i czasochłonne.

Precyzję, która jest ważnym elementem w leczeniu zapewnia leczenie kanałowe pod mikroskopem, które pozwala na znalezienie chorej miazgi i oczyszczenie zęba tak, aby można było przystąpić do kolejnego etapu. W Centrum Medycznym Słowik bardzo często wykorzystujemy również mikroskop do kontroli stanu kanału zębowego. Drugą metodą jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Pozwala to ocenić stan ogólny Twojego zęba, jak również zobaczyć to, co jest niewidoczne gołym okiem.

Dzięki nowoczesnemu i profesjonalnemu mikroskopowi stomatologicznemu Carl Zeiss Pro Ergo leczenie i oczyszczanie zębów wykonujemy niezwykle starannie, szczegółowo, drobiazgowo i delikatnie, dając naszym Pacjentkom i Pacjentom możliwość ratowania zębów często kwalifikowanych przez innych lekarzy do usunięcia. Wprowadzona przez nas do leczenia nanotechnologia pozwala na przeprowadzenie leczenia na jednej wizycie, co niezwykle wpływa na komfort Pacjentki i  Pacjenta.

DSC_4988
DSC_4669b

Co warto wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Cena leczenia kanałowego uzależniona jest od kilku czynników. Po pierwsze zależy od ilości kanałów, ponieważ ząb może być jednokanałowy, dwukanałowy lub trzykanałowy. Po drugie – w cenę leczenia wliczone są dodatkowe koszty obejmujące zdjęcia rentgenowskie punktowe lub pantomograficzne. Na koszt Twojego leczenia może mieć wpływ także próchnica, która spowodowała stan zapalny miazgi w chorym zębie oraz wybór materiału, jaki zostanie wykorzystany do zamknięcia korzenia i ubytku.

Szczegółowy plan leczenia kanałowego uwzględniający cenę zostaje zawsze przekazany naszym Pacjentkom oraz Pacjentom po przeprowadzonym wywiadzie i kontroli uzębienia. Warto pamiętać, że nieodpowiednio wyleczony lub nieleczony ząb w stanie zapalnym może wywołać zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, w konsekwencji prowadząc do utraty zęba. Profesjonalne leczenie endodontyczne jest z pewnością bardziej opłacalne niż wstawienia utraconego zęba. Ze swojej strony gwarantujemy specjalistyczne podejście, delikatność, precyzję i staranność oraz najwyższy poziom usług.

Odpowiednia dbałość o swoje zdrowie to absolutny i bezwzględny priorytet. Pamiętajmy o tym, że zdrowe i zadbane zęby to nie tylko ogromny komfort dla nas, ale również możliwość chwalenia się pięknym wyglądem, co oczywiście przyczynia się do chętniejszego uśmiechania się i tym samym eksponowania swoich zadbanych zębów. Wizyty kontrolne są niezmiernie ważne, dlatego też każdy z nas powinien się regularnie na nich pojawiać. Jednakże gdy zaczyna występować problem, który niestety może dotknąć zasadniczo każdego z nas, wówczas warto udać się do profesjonalnego gabinetu, w którym będziemy mogli poddać się leczeniu endodontycznym.

Stomatologia mikroskopowa Szczecin – dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

W przypadku gdy mowa o takiej usłudze jak leczenie kanałowe, warto zdawać sobie sprawę z tego, iż podjęciu decyzji kanałowym leczeniu towarzyszy zazwyczaj wiele emocji. Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż dzieje się tak zwykle ze względu na to, że panują wokół nas pewne mity krążące właśnie na jego temat. Zaniechanie leczenia może doprowadzić nie tylko do coraz większej intensywności bólu, ale także do innych poważnych konsekwencji zdrowotnych. Leczenie endodontyczne, czyli inaczej leczenie kanałowe należy rozpocząć w momencie, gdy nasza próchnica jest na zaawansowanym etapie i nasz ząb, w najgorszym wypadku jest zagrożony usunięciem. Leczenie kanałowe Szczecin, czy też po prostu klinika dentystyczna Szczecin bądź stomatologia estetyczna Szczecin to propozycja, na którą bez wątpienia warto się zdecydować.

Co warto wiedzieć o stomatologii mikroskopowej?

Otóż pamiętajmy o tym, iż obecnie możemy cały czas zauważać nieustanny postęp medycyny, technologii medycznej, a także właśnie stomatologii. W naszej stomatologii estetycznej najczęstsze pytania, jakie pojawiają się ze strony naszych klientów to między innymi to, na czym dokładnie polega usługa jaką jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Szczecin. Otóż dla przypomnienia, w wielkim skrócie jest to zabieg z zakresu działu stomatologii o nazwie endodoncja, zajmującego się leczeniem miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Jednym z najbardziej nowoczesnych zabiegów, na które można się zdecydować w naszej ofercie endodoncja mikroskopowa Szczecin, jest właśnie leczenie pod mikroskopem. Polega ono na powiększeniu obrazu leczonego zęba od 6 do 25 razy za pomocą wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego. Co ciekawe, w naszym gabinecie można zdecydować się także na takie opcje jak periodontologia Szczecin, licówki Szczecin czy też wybielanie zębów Szczecin.

Endodonta Szczecin – dodatkowe informacje

Jeżeli Twój problem dotyczy zaawansowanej próchnicy, a więc posiadasz zainfekowane tkanki zębowe, wówczas leczenie kanałowe Szczecin cena którego jest oczywiście uwarunkowana wieloma czynnikami, które następuje z wykorzystaniem mikroskopu to (ze względu na nowoczesne znieczulenia) całkowicie bezbolesne metody, które pozwolą wyleczyć kanały zęba. Pamiętajmy o tym, że mikroskop stomatologiczny to jedno z najnowszych urządzeń, pozwalających na dokładne obejrzenie kanałów korzeniowych i ich wypełnienie, diagnostykę chorób, bądź też kontrolę wypełnień. Dodatkowo pozwala szczegółowo skontrolować postęp leczenia. W profesjonalnych gabinetach dentystycznych stanowi on rzecz jasna standardowe wyposażenie, po które lekarz prowadzący może sięgnąć zasadniczo w każdej chwili. Takie oferty jak stomatolog dziecięcy Szczecin bądź implanty Szczecin to równie możliwe usługi.

Jeśli zastanawiasz się również nad tym, jakie jeszcze usługi ma do zaoferowania stomatologia estetyczna, bądź co dokładnie oferuje nasza endodoncja Szczecin, wówczas zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji i oczywiście do skonsultowania się z nami. Umów wizytę i zdecyduj się na usługę z zakresu stomatologii, aby móc cieszyć się zdrowymi zębami na długie lata. Warto mieć również świadomość tego, iż takiego rodzaju leczenie może potrwać nawet tylko jedną wizytę – wszystko zależy od sytuacji. Nasz zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów, dlatego też staramy się dbać o całkowity komfort naszych pacjentów. Jeżeli rozważasz skorzystanie z którejś z naszych usług, zachęcamy do kontaktu. Na naszej stronie internetowej można znaleźć różnorodne szczegóły, oferty a także cennik. Zapraszamy serdecznie!