Leczenie kanałowe Szczecin

12

Leczenie kanałowe

Wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym zazwyczaj poprzedza zakażenie lub rozwijający się stan zapalny, dlatego bardzo często pojawia się silny ból, który wymusza kontrolę stomatologiczną w trybie pilnym.

W naszych gabinetach stomatologicznych proponujemy kompleksowe przeprowadzenie kanałowego leczenia chorego zęba, które zwane jest endodoncją. Jest to dziedzina stomatologii polegająca na leczeniu zainfekowanego nerwu, czyli miazgi zęba. Procedura polega na bardzo dokładnym jej usunięciu, oczyszczeniu komory i kanałów korzeniowych z bakterii oraz szczelnym ich wypełnieniu. Zdarza się, że konieczne jest zastosowanie bardziej zaawansowanych metod, takich jak endodoncja mikroskopowa. Posiadamy wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę oraz pełne zaplecze sprzętowe – profesjonalny mikroskop Carl Zeiss Pro Ergo, wykonujemy RTG cyfrowe, punktowe i panoramiczne z funkcją 3D. Z nami znów będziesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług stomatologicznych.

Ratunek na silny ból – leczenie kanałowe?

Czy zdarzyło się, że w nieoczekiwanym momencie silnie zabolał Cię ząb? Przyczyną tego stanu mogą być: martwica zęba, zapalenie miazgi, zmiany okołowierzchołkowe czy niedopełnione kanały korzeniowe po poprzednim leczeniu. Niestety w tym przypadku ból będzie narastał i konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Są to najczęstsze wskazania do leczenia kanałowego zęba.

W czasie diagnozy przeprowadzany jest wywiad, a następnie w większości przypadków możliwe jest rozpoczęcie leczenia kanałowego. Dla Twojego komfortu, jeśli sobie tego życzysz, podawane jest znieczulenie. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie chorych kanałów z miazgi oraz ich dezynfekcja. Pełne i skuteczne wyleczenie kanałowe często jest bardzo praco – i czasochłonne.

Precyzję, która jest ważnym elementem w leczeniu zapewnia leczenie kanałowe pod mikroskopem, które pozwala na znalezienie chorej miazgi i oczyszczenie zęba tak, aby można było przystąpić do kolejnego etapu. W Centrum Medycznym Słowik bardzo często wykorzystujemy również mikroskop do kontroli stanu kanału zębowego. Drugą metodą jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Pozwala to ocenić stan ogólny Twojego zęba, jak również zobaczyć to, co jest niewidoczne gołym okiem.

Dzięki nowoczesnemu i profesjonalnemu mikroskopowi stomatologicznemu Carl Zeiss Pro Ergo leczenie i oczyszczanie zębów wykonujemy niezwykle starannie, szczegółowo, drobiazgowo i delikatnie, dając naszym Pacjentkom i Pacjentom możliwość ratowania zębów często kwalifikowanych przez innych lekarzy do usunięcia. Wprowadzona przez nas do leczenia nanotechnologia pozwala na przeprowadzenie leczenia na jednej wizycie, co niezwykle wpływa na komfort Pacjentki i  Pacjenta.

DSC_4988
DSC_4669b

Co warto wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Cena leczenia kanałowego uzależniona jest od kilku czynników. Po pierwsze zależy od ilości kanałów, ponieważ ząb może być jednokanałowy, dwukanałowy lub trzykanałowy. Po drugie – w cenę leczenia wliczone są dodatkowe koszty obejmujące zdjęcia rentgenowskie punktowe lub pantomograficzne. Na koszt Twojego leczenia może mieć wpływ także próchnica, która spowodowała stan zapalny miazgi w chorym zębie oraz wybór materiału, jaki zostanie wykorzystany do zamknięcia korzenia i ubytku.

Szczegółowy plan leczenia kanałowego uwzględniający cenę zostaje zawsze przekazany naszym Pacjentkom oraz Pacjentom po przeprowadzonym wywiadzie i kontroli uzębienia. Warto pamiętać, że nieodpowiednio wyleczony lub nieleczony ząb w stanie zapalnym może wywołać zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, w konsekwencji prowadząc do utraty zęba. Profesjonalne leczenie endodontyczne jest z pewnością bardziej opłacalne niż wstawienia utraconego zęba. Ze swojej strony gwarantujemy specjalistyczne podejście, delikatność, precyzję i staranność oraz najwyższy poziom usług.