Rentgen zęba

Rentgen zęba

Rentgen zęba przeprowadzony w naszych gabinetach to bezpieczny i bezbolesny sposób na dokonanie oceny stanu uzębienia, kości żuchwy oraz szczęki a także pierwszy – niezbędny wręcz – krok do rozpoczęcia Twojego leczenia chirurgicznego, implantologicznego czy ortodontycznego. Zdjęcia rentgenowskie zębów wykonywane są w różnych celach – może być to na przykład: ocena stawu skroniowo-żuchwowego, uwidocznienie tkanki kostnej żuchwy oraz szczęki, określenie stanu kości twarzoczaszki, poszczególnych zębów lub tkanek kostnych, które je otaczają. Niezależnie jednak od tego, jaki jest powód konieczności wykonania zdjęcia i Twojej wizyty w gabinecie stomatologicznym, warto skorzystać z usług profesjonalistów ze względu na pełne bezpieczeństwo oraz poczucie komfortu. Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego Centrum Medycznego w Szczecinie.

Kiedy Pacjent wymaga zdjęcia rentgenowskiego?

RTG zębów pozwala na uzyskanie potrzebnych informacji, mających znaczenie dla zdrowia Twojej jamy ustnej. Chodzi przede wszystkim o obecność próchnicy, ciał obcych, zębów zatrzymanych, torbieli, zmian nowotworowych oraz wszelkich zmian patologicznych przy korzeniach. Stomatolog może wymagać wykonania zdjęcia rentgenowskiego zęba w przypadku przeprowadzania ekstrakcji, leczenia kanałowego lub zakładania protezy zębowej. Jest także bardzo pomocne w przypadku urazów twarzoczaszki. W ofercie naszych gabinetów znajdują się różne rodzaje zdjęć rentgenowskich. Proponujemy wykonanie zdjęcia pantomograficznego, punktowego lub cefalogram.

Zdjęcie pantomograficzne jest doskonałym źródłem informacji pomocnych w wykryciu próchnicy, wszelkiego rodzaju wad rozwojowych, nadliczbowych zębów zatrzymanych oraz innych nieprawidłowości. Maszyna podczas badania obraca się wokół siedzącego Pacjenta, dokonując rejestracji obrazu. Zdjęcie punktowe umożliwia uzyskanie najbardziej szczegółowego obrazu. Cefalogram przyda się w przypadku planowania leczenia ortodontycznego. Specjalista dzięki takiemu obrazowi może dokładnie przeanalizować Twoją wadę zgryzu.

Radiowizjografia w trosce o zdrowie

W naszym Centrum Medycznym radiowizjografię wykonuje się z zachowaniem najwyższych standardów i z troską o bezpieczeństwo Pacjentek i Pacjentów. Przed badaniem każda Pacjentka i każdy Pacjent ubierany jest w specjalny fartuch ochronny, wykonany z gumy ołowianej. Ma to zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas przeprowadzania badania. Nowoczesna technologia oparta na natychmiastowym przesłaniu obrazu do komputera sprawia, że unika się obróbki chemicznej, a zdjęcia wykonane metodą radiowizjografii odznaczają się wysoką jakością pozwalającą na dokładną diagnozę oraz obrazowanie przebiegu leczenia. Zalecamy, aby unikać korzystania z tego typu usług przez kobiety znajdujące się w pierwszym trymestrze ciąży.

W przypadku RTG zębów oferowana przez nas cena jest przystępna i konkurencyjna. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z pakietu naszych usług stomatologicznych oraz kontaktu w przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań.