Opieka okulistyczna

oczy

Okulistyka

Wzrok to jeden z najważniejszych naszych zmysłów i warto przykładać dużą uwagę do tego, by odpowiednio o niego zadbać. Jeśli odczuwasz jakąkolwiek zmianę, pogorszenie ostrości widzenia, koniecznie skorzystaj z wizyty w naszym specjalistycznym gabinecie okulistycznym. Choroby oczu mogą nieść za sobą niebezpieczne konsekwencję, dlatego też niezwykle ważne staje się to, by na wszelkie niepokojące zmiany reagować natychmiast. Szybka pomoc dobrego specjalisty, może okazać się kluczowa dla zachowania pełni zdrowia. Każdy okulista w Szczecinie, który przyjmie Was w Centrum Medycznym Słowik sprawi, że każda Pacjentka i każdy Pacjent otrzymają niezwykle fachową i wszechstronną pomoc w każdej kwestii dotyczącej narządu wzroku.

Skorzystaj z pomocy okulisty

Z wizyty u specjalisty warto skorzystać w momencie kiedy odczujemy pierwsze, niepokojące objawy związane z widzeniem. Może być to na przykład mrużenie oczu u dziecka podczas czytania książki lub też u nas samych, kiedy np. oglądamy telewizję lub patrzymy w monitor komputera. Zaniepokoić powinny również wszelkie stany zapalne oraz zwiększenie częstotliwości mrugania powiekami. Nasz prywatny gabinet okulistyczny zachęca do tego, by korzystać z regularnych, okresowych badań wzroku. Tylko takie działania, umożliwiają odpowiednią dbałość o nasze oczy. Wiele chorób związanych z narządem wzroku, ma podłoże genetyczne. Z doświadczenia wiemy, że wiele Pacjentek oraz Pacjentów pojawia się u lekarza zbyt późno, w momencie kiedy choroba, jest już w zaawansowanym stadium. Leczenie w takim przypadku, jest zdecydowanie trudniejsze oraz bardziej czasochłonne.
Samo badanie wzroku, nie jest procesem długim i skomplikowanym. Pozwala jednak lekarzowi na zbadanie wszelkich zaburzeń ostrości wzroku, krzywizny gałki ocznej oraz ustalenie rozstawu źrenic. Dzięki temu okulista może zdiagnozować, czy wzrok na chwilę obecną wymaga wprowadzenia korekcji. Poszukując okulisty w Szczecinie, skorzystaj z pomocy najlepszych profesjonalistów, którzy oferują opiekę w naszym Centrum Medycznym.

DSC_4892

Wzrok naszego dziecka

Warto dokładnie i cyklicznie kontrolować wzrok swojego dziecka. Na wizytę u okulisty, koniecznie należy stawić się w momencie, kiedy zaobserwujemy wyżej wymienione niepokojące objawy, bez względu na aktualny wiek dziecka. Wskazane są regularne wizyty kontrolne u okulisty dziecięcego, które pozwolą ustalić, czy rozwój widzenia odbywa się w sposób prawidłowy oraz wykluczyć pojawienie się ewentualnych wad wzroku.
Okulista dziecięcy, jest specjalistą, którego koniecznie muszą odwiedzić przede wszystkim dzieci urodzone przedwcześnie. Wymagają one bowiem specjalistycznego badania dna oczu, które wyklucza możliwość powstania niebezpiecznych powikłań, mogących przyczynić się nawet do utraty wzroku.Wizyta niezbędna będzie także w przypadku łzawienia i ropienia oczu, podejrzenia zeza, w przypadku stwierdzenia drżenia gałek ocznych, wszelkiego rodzaju urazach oczu lub podejrzenia wystąpienia wady wzroku.
Profesjonalny okulista dziecięcy w Szczecinie, przyjmie Państwa pociechy w naszej nowoczesnej placówce, gdzie uzyskają one fachową pomoc, a ich oczy zostaną dokładnie przebadane. Należy pamiętać, że choroby oczu mogą rozwijać się bezobjawowo, dlatego też bardzo ważna staje się odpowiednia profilaktyka i korzystanie z fachowej pomocy lekarskiej.