USG gałki ocznej i oka – Szczecin

DSC_4911-1

USG gałki ocznej

Profesjonalne usg gałki ocznej diagnozuje choroby oczu w szczególności w przypadku, kiedy pozostałe badania nie wniosły wystarczającej informacji lub też nie udało się ich wykonać. Polecamy zapoznanie się z pełną ofertą usług z zakresu usg oka świadczonych przez naszych wysoko wykwalifikowanych specjalistów!

Niewątpliwą zaletą usg jest jego komfort – bezbolesność i nieinwazyjność, dlatego też badaniu poddać się może każda Pacjentka i każdy Pacjent bez względu na wiek czy dodatkowe dolegliwości. Również w większości przypadków nie jest konieczne specjalne przygotowanie się. Podczas wykonywanego badania lekarz dokonuje wnikliwej i szczegółowej oceny wybranego narządu pod względem wielkości, struktury, jak i funkcjonowania. Pozwala to uzyskać sporą dawkę informacji w bardzo krótkim czasie!

Ultrasonografia gałki ocznej

Badanie usg podzielić możemy na: usg odcinka przedniego i powiek oraz usg odcinka tylnego i oczodołu. Mimo, że Pacjentka lub Pacjent nie musi przygotowywać się do badania, jednak każdy powinien dostosować się do kilku zaleceń, np. zrezygnować z nałożenia makijażu, zastosowania maści czy kremów w obrębie oczu.

Gwarantem wysokiej jakości usługi jest doświadczona kadra naszych lekarzy, która uczestnicząc w szkoleniach specjalistycznych, nieustannie dba o swój rozwój i doskonalenie. Warto zaznaczyć, że w opinii naszych Pacjentek oraz Pacjentów – w porównaniu do wysokiej jakości proponowanej przez nas usługi – również cena badania w Centrum Medycznym Słowik jest wyjątkowo atrakcyjna.

DSC_5055

Kiedy wykonuje się badanie ultrasonograficzne oka?

Zaleceń w zakresie wykonania badania usg narządu wzroku jest wiele. Najczęściej są to: cukrzycą, stanem po urazie, biometrią oka, ciałem obcym w obrębie oka, wylewem krwi do gałki ocznej, rozwarstwieniem i odwarstwieniem siatkówki, błyskami w oku lub też nagłym zaniewidzeniem na jednym z oczu. Jest to jednak tylko część wskazań, które uwzględnia się w czasie kwalifikacji do usg gałki ocznej. Dlatego zapraszamy na konsultację lekarską, w czasie której nasz specjalista przeprowadzi szczegółowy i wnikliwy wywiad oraz niezbędne badania podstawowe. W efekcie przedstawimy rzeczowy i skuteczny plan leczenia.
Zapraszamy do skorzystania z usług naszych specjalistów, którzy posiadają wyjątkowe kwalifikacje i doświadczenie!