Gabinet stomatologiczny dla dzieci Szczecin

stomatolog szczecin

Pedodoncja

Troszczymy się o naszych najmłodszych pacjentów. Stomatolog dziecięcy to indywidualne podejście, spokój, od lat wypracowane, skuteczne metody postępowania, które decydują o tym że mali pacjenci nabierają szybko zaufania i chętnie uczestniczą w procesie leczenia. Każda wizyta procentuje na przyszłość. Dzieci nabierają przekonania, iż leczenie stomatologiczne może być bezbolesne i przyjemne, a to w przyszłości uchroni przed strachem przed dentystą.

Przeciwdziałanie próchnicy

Jak ustrzec dzieci przed próchnicą? Najczęściej popełnianym przez rodziców błędem jest pozwalanie dziecku zasnąć z butelką. A tymczasem o higienę jamy ustnej trzeba dbać już u noworodków. Wystarczy po posiłku przemyć dziąsła dziecka gazą nasączoną wodą albo roztworem z rumianku, tak żeby usunąć resztki jedzenia. I pamiętajmy, że są dzieci odporne na próchnicę, a inne mogą się jej nabawić błyskawicznie.

Higiena jamy ustnej dzieci – rady

Kiedy dziecko musi już mieć swoją szczoteczkę do zębów? Kiedy skończy rok. Powinna być z miękkiego tworzywa i dopóki nie nauczy się porządnie płukać ust, nie powinno używać pasty. Nawyk mycia zębów muszą mu wpoić rodzice czy opiekunowie, którzy nie powinni zapominać o kontrolowaniu go, nawet do 10. roku życia. Pewnie, że to dla nas męczące, ale dzięki temu dziecko może uniknąć próchnicy czy kłopotów z dziąsłami.

Jak długo i jak często myć zęby? Przynajmniej dwa razy dziennie po dwie minuty. Idealnym rozwiązaniem byłoby umycie ich po każdym posiłku, ale nie zawsze jest to możliwe. Co do techniki, to najlepiej skonsultować się ze stomatologiem. I nie przyzwyczajajmy dzieci do częstego jedzenia słodyczy, ich nadmiar w diecie to jedna z głównych przyczyn próchnicy i przedwczesnej utraty zębów mlecznych.

A lakierowanie? Zawierającym fluor lakierami pokrywa się wszystkie zęby dziecka, tak aby zapewnić mu lepszą ochronę przed próchnicą. Zabieg powtarza się co pół roku, przy agresywnej chorobie co trzy miesiące, trwa on około 15 minut.

Czy dzieci mogą polubić dentystę? Cóż, jeśli ktoś dłubie nam w zębach i czasami sprawia ból, to nie jest to przyjemne. Żeby leczyć dzieci, trzeba je lubić, bo to trudni pacjenci. Wyczuwają brak sympatii ze strony lekarza, czasem ciężko im wytłumaczyć, że robimy coś dla ich dobra. Często jednak winę za negatywny stosunek do stomatologa ponoszą rodzice. Przyprowadzają do nas rozdrażnione dzieci z bolącymi zębami, po jednej czy dwóch nieprzespanych nocach. I wtedy pierwsza wizyta u stomatologa jest dla nich szokiem.

01
2. _DSC4748-Edit Pola i Mariusz

Strach dziecka przed dentystą

Trzeba je więc do dentysty przyzwyczaić? Właśnie. Znam rodziny, w których rodzice na kontrolę stomatologiczną przychodzą razem z dziećmi. Widząc matkę czy ojca na fotelu, uspokajają się, łatwiej je przekonać, że powinny ich naśladować. Nie powinniśmy też dzieciom mówić, że nie będzie bolało i że to tylko na chwilę, ale po prostu oswoić je z wizytami w gabinecie dentystycznym. Jeśli naprawdę dziecko boi się bólu, zawsze można zastosować znieczulenie. Choć też nie ma sensu domagać się go przy każdej okazji, bo zastrzyk również nie jest przyjemny.

Kiedy przyprowadzić dziecko na pierwsza kontrolę? Między 2. a 3. rokiem życia. Lekarz pokaże dziecku fotel, narzędzia, doradzi, jak prawidłowo myć zęby. Rodzice powinni pamiętać o wizytach co pół roku, tym bardziej że nie zawsze mogą liczyć na kontrole stomatologiczne w szkole czy przedszkolu, nikt więc ich nie wyręczy. I warto zwrócić się albo do stomatologa dziecięcego, albo do lekarza, który leczy całą rodzinę, o ile on będzie chciał przyjąć małego pacjenta. Bo nie każdy chce leczyć dzieci.

W jakim wieku zacząć leczenie ortodontyczne? Odpowiedź na pytanie w jakim wieku rozpocząć leczenie ortodontyczne nie jest prosta. Są wady zgryzu które trzeba leczyć wcześnie, już od czwartego, piątego roku życia. Typowym przykładem takiej wady jest zgryz krzyżowy boczny. Wczesne leczenie takiej wady zapobiega zmianom w stawach skroniowo-żuchwowych i asymetrii żuchwy.

Jednak większość wad najlepiej leczy się w okresie najszybszego wzrostu dzieci. U dziewczynek zaczyna się on około jedenastego roku życia i trwa mniej więcej dwa lata. U chłopców maksimum wzrostowe przypada między trzynastym a piętnastym rokiem. W tym okresie leczenie ortodontyczne jest najszybsze i najskuteczniejsze.

Ogólne zdrowie i bezpieczeństwo naszych najmłodszych to bez wątpienia kwestie priorytetowe dla każdego rodzica – bo przecież każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko było szczęśliwe, a jak wiadomo, szczęście w bardzo dużym stopniu zależne jest od stanu jego zdrowia. Jednym z niezwykle ważnych aspektów, na które należy zwracać uwagę w przypadku tych małych istot, są oczywiście zęby. Aby uzyskać zdrowe zęby, należy dbać o nie każdego dnia. Jak wiadomo, w kwestii zębów mlecznych, mimo iż wypadają zwykle w wieku ok. 6 lat, to jednak również są istotne. Zarówno zęby mleczne, jak i w przypadku zębów stałych, odpowiednia pielęgnacja w jamie ustnej to podstawa. Taka opcja jak gabinet dentystyczny Szczecin to świetny pomysł.

Stomatolog dla dzieci Szczecin – czym powinny cechować się specjalistyczne gabinety lekarskie dla małych pacjentów?

Otóż przede wszystkim należy pamiętać o tym, iż każdy mały pacjent zazwyczaj gdy po raz pierwszy zasiada na fotelu stomatologicznym, a więc jest przed pierwszą wizytą w gabinecie stomatologicznym, bądź centrum zdrowia leczenia stomatologicznego, przeżywa dość spory stres. Z tego też względu dentysta dziecięcy, niezależnie od wieku dziecka, powinien podejść do niego z ogromną empatią. Oczywiście oprócz tego lekarz stomatolog dziecięcy powinien być doświadczony i profesjonalny. Nasz gabinet stomatologiczny dla dzieci Szczecin, a więc taka oferta jak stomatolog dziecięcy Szczecin składa się z doświadczonego zespołu, który potrafi w odpowiedni sposób podejść do dziecka. Dodatkowo warto wiedzieć, że w naszym gabinecie możliwe są również takie oferty jak leczenie kanałowe Szczecin, stomatologia estetyczna Szczecin jak i skaling i piaskowanie Szczecin.

Dentysta dziecięcy Szczecin – dlaczego regularne wizyty są tak ważne?

Nie da się ukryć, iż gabinety stomatologiczne budzą u większości dzieci strach. Jednak gdy lekarz potrafi odpowiednio nawiązać kontakt z dzieckiem i tym samym wzbudzić zaufanie, wówczas takie wizyty wcale nie muszą należeć do trudnych. Dobre samopoczucie dzieci to podstawa, jednak w przypadku poszczególnych wad zgryzu, czy też innych problemów pierwszych ząbków, takowe samopoczucie z pewnością się zmniejszy. Aby temu zapobiec, zachęcamy do odwiedzenia takiej placówki jak nasz niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, a więc stomatologia dziecięca Szczecin. Pamiętajmy o tym, że profesjonalna poradnia stomatologiczna zadba o kompleksową usługę oraz odpowiedną diagnostykę. Nasza indywidualna praktyka stomatologiczna (indywidualna specjalistyczna praktyka) opiera się głównie na próbie nawiązania dobrej relacji z małym pacjentem, zachęceniem rodziców jak i dzieci do regularnych wizyt oraz oczywiście zapobieganie przed poszczególnymi chorobami zębów, czy też chociażby wspomnianego wcześniej powstawania wad zgryzu. Poza stomatologią dziecięcą, w naszej poradni można zdecydować się także na licówki Szczecin, implanty zębów Szczecin a także wybielanie zębów Szczecin.

Szczecin poradnia stomatologii dziecięcej – na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę?

Warto oprócz tego jak najwcześniej oswajać dziecko z pastą do zębów i szczoteczką, zachęcać co regularnego czyszczenia, dawać dobry przykład poprzez wspólne szczotkowanie. Nasza oferta dentysta Szczecin dla dzieci oferuje wiele zabiegów, które zapobiegają rozwijaniu się próchnicy, zarówno w przypadku zębów stałych, jak i mlecznych. Warto przede wszystkim wybrać fluoryzację, która polega na smarowaniu powierzchni zębów środkiem ze sporą zawartością fluoru, po uprzednim ich oczyszczeniu. Fluor wzmacnia szkliwo, a także doprowadza do remineralizacji możliwych ubytków. Poza tym dobre efekty przynosi również lakowanie, które chroni przed negatywnym działaniem bakterii i pojawieniem się ubytków. Tego rodzaju zabiegi są całkowicie bezbolesne. Nasza poradnia pedodoncji to miejsce, do którego z pewnością warto udać się na pierwszą wizytę z naszym dzieckiem. Jeżeli chodzi o taką propozycję jak dentysta dla dzieci Szczecin stomatolog dziecięcy to zdecydowanie doskonałe rozwiązanie. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą. Zapraszamy serdecznie!