Klinika periodontologii Szczecin

11

Periodontologia

Odwiedziny gabinetu stomatologicznego najczęściej wiążą się z wizytą profilaktyczną, którą warto wykonywać co najmniej raz w roku. Ma ona na celu bardzo szybkie zlokalizowanie oraz zdiagnozowanie problemów związanych ze stanem zębów oraz przyzębia. Każdy z nas powinien pielęgnować swoje zęby i dbać o ich kondycję, nie dopuszczając do powstawania próchnicy oraz innych jednostek chorobowych, jakie czasem mogą dotyczyć uzębienia. Nie bagatelizujmy ich, ponieważ mają one wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zapraszamy do naszych profesjonalnych gabinetów stomatologicznych w Szczecinie, gdzie oferujemy szeroki zakres usług takich jak: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna. W ofercie naszego Centrum Medycznego uwzględniliśmy także szereg usług, wśród których znajdują się liczne zabiegi z zakresu periodontologii. Gwarantujemy naszym Pacjentkom oraz Pacjentom najwyższy poziom działania, które pozwoli na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem!

Czym zajmuje się periodontologia?

Periodontologia jest działem stomatologii, który zajmuje się leczeniem chorób w obrębie przyzębia. Warto podkreślić, że wbrew pozorom bardzo często dotykają one szerokiego grona naszych Pacjentek lub Pacjentów. Nie należy bagatelizować problemów i chorób przyzębia, gdyż najpoważniejszym powikłaniem może być nawet utrata zębów. Są to choroby, które bez problemu można leczyć, pamiętając o profilaktyce na każdym etapie leczenia. W naszych gabinetach znajdziesz się w rękach godnych zaufania specjalistów również w zakresie periodontologii. Piękny uśmiech, to nie tylko zdrowe zęby, ale i zdrowe przyzębie!

Oferujemy szereg zabiegów z zakresu periodontologii w Szczecinie. Są to między innymi zabiegi obejmujące: skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy, piaskowanie zębów, szynowanie zębów, kiretaż zamknięty i otwarty, leczenie zapaleń dziąseł, pokrycie recesji dziąseł, leczenie protetyczne w chorobach przyzębia, sterowana regeneracja tkanek przyzębia i kości, zabiegi płatowe na przyzębiu oraz zabiegi na wędzidełkach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Po przeprowadzonym wywiadzie zaproponujemy Tobie najlepszy sposób na piękny uśmiech!

01

Co jeszcze oferuje periodontologia?

Warto podkreślić, że periodontologia zajmuje się także profilaktyką. Jesteśmy przekonani, że odpowiednia higiena jamy ustnej z dopasowaną profilaktyką sprawą, że będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem i pięknym uśmiechem!

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji periodontologicznej, w czasie której nasi specjaliści ocenią stan zdrowia Twojej jamy ustnej. Pozwoli to odpowiednio szybko wdrożyć konieczne leczenie. Lekarz doradzi w sprawie wyboru odpowiedniego typu szczoteczki, pasty do zębów oraz przyborów dodatkowych, często demonstrując sposoby ich stosowania na modelach lub bezpośrednio w jamie ustnej. Co ważne, w ramach wizyty instruktażowej możesz uzyskać także poradę dietetyczną oraz dotyczącą profilaktyki fluorkowej.

Profilaktyka jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji, która pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości, które Cię nurtują i w razie potrzeby udzielimy potrzebnych rad dotyczących higieny.

Klinika periodontologii Szczecin – co warto wiedzieć o leczeniu chorób przyzębia?

Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, iż jeśli chodzi o choroby przyzębia, możemy podzielić je na rozchwianie zębów, krwawienie dziąseł, odsłonięcie się szyjek zębowych, zapalenie dziąseł, nieprzyjemny zapach, wystąpienie kamienia nazębnego, zapalenia kieszonki dziąsłowej, a także różnorodne schorzenia błony śluzowej jamy ustnej czy też po prostu płytki nazębnej. W skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do utraty zębów, czemu oczywiście staramy się zapobiec. Nadwrażliwość zębów obecnie występuje u naprawdę dużej ilości osób. W celu zidentyfikowania przyczyny wystąpienia poszczególnej choroby, pacjent objęty zostaje odpowiednią profilaktyką i leczeniem poprzez nowoczesny sprzęt. Taka aparatura specjalistyczna gwarantująca zabiegi chirurgiczne na najwyższym poziomie to coś, co powinno być aktualnie standardowym wyposażeniem gabinetu na profesjonalnym poziomie. Takie gabinety stomatologiczne Szczecin jak nasz zagwarantuje Ci całkowitą pomoc.

Samo leczenie składa się z różnych etapów. Zasadniczo leczenie paradontozy, a więc chorób z zakresu periodontologii można podzielić na dwa sposoby. Pierwszym zabiegiem jest jeden z zabiegów higienicznych, polegający na mechanicznym usuwaniu złogów nazębnej płytki. Wszystko to dzieje się za pomocą urządzenia zwanego kiretą. Inną metodą jest skaling, a więc rozbijanie osadu nazębnego przy użyciu odpowiednich ultradźwięków. Pamiętajmy o tym, że tkanki, które otaczają zęby to nasze dziąsła, ozębna i okostna, cement korzeniowy oraz kość wyrostka zębodołowego. Dodatkowo warto wiedzieć, iż kompetentni specjaliści periodontologii umożliwiają choćby elektryczny pomiar żywotności miazgi.

Profesjonalna higienizacja jamy ustnej – dlaczego należy udać się do profesjonalnego lekarza?

Proces leczenia tkanek wokół zęba to bardzo indywidualna sprawa. Tak jak już zostało wspomniane wcześniej, dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia to właśnie nic innego jak periodontologia. Jeśli interesuje Cię taka oferta jak skaling Szczecin piaskowanie zębów Szczecin, czy też periodontolog Szczecin opinie naszego gabinetu są naprawdę pozytywne. Staramy się zagwarantować każdemu klientowi skuteczne i efektywne leczenie, oparte kompleksową opieką. Od skutecznego wykonywania badań zależy naprawdę wiele. Oprócz tego, takie oferty jak endodonta Szczecin, bonding Szczecin, licówki kompozytowe Szczecin bądź też dentysta dla dzieci Szczecin są również jak najbardziej możliwe.

Jeżeli interesują Cię takie aspekty jak to, co zrobić przy zapaleniu przyzębia, bądź też jakie działania należy podjąć podczas gdy mamy rozchwiane zęby, krwawiące dziąsła, nasza płytka nazębna bądź szyjki zębowe są w złym stanie, czy też mamy nieprzyjemny zapach z ust, wówczas dobry periodontolog z pewnością będzie w stanie sobie ze wszystkim poradzić. Takie propozycje jak skaling i piaskowanie Szczecin, a więc periodontologia Szczecin to zdecydowanie świetny wybór, na który warto się zdecydować. Zachęcamy także do skorzystania z takich usług jak protetyka stomatologiczna Szczecin lub Szczecin wybielanie zębów.

Czym może skutkować nieleczona paradontoza?

Tak jak już zostało wspomniane wcześniej, brak prawidłowego leczenia (chociażby w przypadku gdy występuje przykry zapach naszej jamy ustnej) oraz nie uczęszczanie na wizyty kontrolne pod kontrolą specjalisty, w końcowej fazie ostatecznie prowadzi do bardzo przykrych skutków. Nasi lekarze przyjmują pacjentów zasadniczo w każdym stadium choroby. Wiele zależy od wprowadzenia prawidłowego leczenia, a co za tym idzie – indywidualne podejście to absolutny priorytet. Wysokospecjalistyczne instrumentarium periodontologiczne jest standardowym wyposażeniem gabinetu, podobnie jak nowoczesny do makro i mikrochirurgii sprzęt. Pamiętajmy również o tym, iż przy znieczuleniu miejscowym (zastosowanym oczywiście w odpowiednim miejscu), nasz pacjent nie będzie odczuwał bólu. Dbamy o całkowity komfort i bezpieczeństwo naszych klientów. Jeśli więc rozważasz tego rodzaju usługę, zachęcamy serdecznie do zapoznania się z wszelkimi szczegółami dostępnymi na naszej stronie internetowej. Jeśli chodzi o taką ofertę jak periodontolog Szczecin cennik jest równie dostępny. Zapraszamy serdecznie!