Bądźmy ze sobą szczerzy, u dentysty nie ma miejsca na tajemnice! Nawet jeśli nie okazujesz tego na zewnątrz, przed wizytą u stomatologa Twój organizm może przeżywać burzę hormonów i skoków ciśnienia. Co się dzieje, jeśli decyzja o wyborze lekarza nie jest przemyślana i zbyt pochopna? Pamiętaj, że przypadkowa decyzja dotycząca wyboru lekarza stomatologa może nieść za sobą przykre konsekwencje. Wizytę u nieznajomego dentysty można porównać z przyjęciem zaproszenia na kawę od przypadkowej osoby na ulicy. Nawet jeśli wypijecie kawę, to po upływie pół godziny każde z was najprawdopodobniej pójdzie w swoją stronę. Dodatkowo, istnieje duże ryzyko, że spędzony razem czas możesz uznać za stracony. Pod byle pretekstem będziesz wtedy próbować jak szybciej zakończyć to spotkanie.

Dlatego wybieraj lekarza z polecenia, najlepiej na podstawie jego doświadczenia, kompetencji i kwalifikacji. W Centrum Medycznym Słowik działamy z empatią i bardzo ważne są dla nas Twoje oczekiwania. Jeśli potrzebujesz dokładnego tłumaczenia i „krok po kroku” przeprowadzenia przez cały proces leczenia, nasi lekarze doskonale to wyczują i bardzo chętnie oraz z zaangażowaniem na bieżąco opowiedzą Ci o tym, co dzieje się podczas wizyty. A szczegółowe informacje i dodatkowe tłumaczenie i zalecenia dotyczące Twojego leczenia otrzymasz również po tym, jak już będzie „po wszystkim”. Ale może oczekujesz tego, aby wizyta przebiegała nie tylko szybko i sprawnie ale również w ciszy? W Centrum Medycznym Słowik masz zagwarantowane delikatne i subtelne podejście.

Dobrze wiemy, że są Pacjentki lub Pacjenci, które nawet lekki nacisk lub rozpieranie mogą interpretować jako ból. Dlatego w Centrum Medycznym Słowik zawsze możesz poprosić o dodatkowe znieczulenie. A nasi lekarze doskonale będą wiedzieć w jaki sposób zinterpretować Twoje reakcje oraz zmniejszyć napięcie.

Aby zbadać zjawisko występowania dentofobii czyli strachu przed zabiegami stomatologicznymi w Szczecinie, Centrum Medyczne Słowik aktualnie prowadzi szeroko zakrojone badania w tym zakresie wśród mieszkańców naszego miasta. Są osoby, dla których sama myśl o tym, że trzeba odwiedzić gabinet stomatologiczny wywołuje lęk, bóle głowy, ból brzucha, podwyższone ciśnienie i zwyczajnie pocą się im ręce. Efekty są takie, że kiedy taki Pacjent lub Pacjentka trafiają do lekarza dentysty, często jest już za późno, ponieważ próchnica zdążyła zrobić swoje. Dlatego tak ważne są regularne wizyty u zaufanego lekarza. Nasze stałe Pacjentki i stali Pacjenci dobrze wiedzą, że dbamy o ich zdrowy i radosny uśmiech. A wynikami badań dotyczącymi dentofobii w Szczecinie podzielimy się z Wami już niebawem!