Bardzo częstą chorobą zębów jest próchnica. Aby jej zapobiegać, należy odpowiednio często odwiedzać gabinet stomatologiczny Szczecin i poddawać się kontroli stanu uzębienia. Kiedy jednak okaże się, że zęby zaatakowała próchnica, należy przystąpić do natychmiastowego leczenia. Specjalista stomatolog podejmie decyzję o tym, jak wyleczyć próchnicę. Endodonta Szczecin może zdecydować się na leczenie kanałowe, a jeśli są znaczne ubytki, może zalecić implanty zębów Szczecin.

Najłatwiejszą i najprostszą metodą leczenia jest kilkukrotna reminalizacja zęba. Polega ona na pokrywaniu zęba specjalnym żelem lub lakierem zawierającym związki fluoru. Niestety takie leczenie można zastosować jedynie w przypadku kiedy jeszcze nie pojawiły się ubytki w powierzchni zęba. W przeciwnym wypadku konieczne jest uzupełnienie brakującego fragmentu specjalną plombą. Dziś najczęściej stosuje się plomby kompozytowe, które są całkowicie niewidoczne i kolorem dostosowane do uzębienia pacjenta. Dodatkowo materiał jest niezwykle trwały. W skrajnych przypadkach stomatolog musi zastosować tak zwane leczenie kanałowe. To najbardziej czasochłonna i nieprzyjemna metoda leczenia próchnicy.

W niektórych przypadkach przyda się stomatologia estetyczna Szczecin. W tym mieszczą się takie zabiegi jak wybielanie zębów Szczecin, piaskowanie Szczecin, a także licówki Szczecin. Warto sprawdzić również na naszej stronie kategorię stomatologia dziecięca Szczecin.