Problem z opadającymi powiekami, to nie tylko defekt estetyczny, ale również utrudniający funkcjonowanie. Można poddać się zabiegowi, który rozwiąże ten problem, a w szczególności należy go wykonać, kiedy opadanie powiek wpływa negatywnie na wzrok. Ze względu na to warto sprawdzić ofertę związaną z zabiegiem korekcja powiek Szczecin oraz inne opcje, które oferuje poradnia okulistyczna Szczecin, jak chociażby leczenie zaćmy Szczecin lub leczenie jaskry Szczecin.

Jak rozpoznać opadającą powiekę?

Dosyć łatwo jest zauważyć tego typu dolegliwość. Zaburzenie to polega na niskim ustawieniu brzegu powieki górnej. Może to występować na jednym lub na obu oczach. Wizualnie wpływa to na nasz wygląd, ponieważ nadaje twarzy zmęczony, smutny wygląd, a także pogarsza widzenie, wpływając niekorzystnie na ostrość i pole widzenia. Opadająca powieka może być również przyczyną bólów głowy, dlatego nie należy bagatelizować tego zaburzenia. Z biegiem lat opadanie powiek może prowadzić do dysfunkcji wzroku, takich jak chociażby utrata ostrości widzenia.

Kiedy zoperować opadające powieki?

W momencie kiedy górna powieka zaczyna zasłaniać źrenicę, jest to schorzenie i konieczna będzie chirurgiczna interwencja, jednak do pewnego momentu jest to jedynie kosmetyczny defekt. Osoby wymagające poprawy komfortu funkcjonowania, poszerzenia pola widzenia, czy też ze względu na zalecenia medyczne, powinny skontaktować się z kliniką i omówić zabieg. U dzieci jest to nierzadko konieczny zabieg, ponieważ opadająca powieka może uniemożliwić prawidłowy rozwój wzrokowy dziecka. Warto umówić się na badanie wzroku Szczecin i sprawdzić, co oferuje lekarz stomatolog Szczecin.